U-etds Plaka Tanıma Sistemi

U-ETDS Terminal Plaka Tanıma Sistemi Nedir?

Yaşam alanlarının güvenliğinin sağlanması aşamasında güvenlik sistemleri kullanılır. Bu güvenlik sistemlerinin kullanılması ile birlikte yabancı araba geçişlerinin ya da yayaların geçişlerinin kontrol altına alınması mümkündür. Bu aşamada kullanılan bir teknoloji olan U-ETDS Terminal Plaka Tanıma Sistemi ile otogarlarda ve terminallerde otomobillerin tanıtılması mümkün olur.

Son zamanlarda bu tür sistemler sayesinde araç kontrolünün yapılması daha kolay hale gelmiştir. Aynı zamanda bu yöntemlerin uygulanması ile birlikte insanların güvenli alanlarda barındırılması temin edilir.

Terör saldırılarının yanı sıra iç güvenlik sorunlarının ortadan kaldırılması aşamasında güvenlik sağlayan bir yöntemdir. Teknolojinin gelişmesi sayesinde arabalardan görüntü almak ve sisteme kayıtlı plakalardan kimlik tespiti daha kolay hale gelmiştir.

UETDS Terminal Plaka Tanıma Sistemi Ulaştırma Bakanlığı Veri Tabanına Saatlik olarak otobüslerin nereye kaç km mesafeye,kaç yolcu ile yolcu kimlik bilgilerini saatlik olarak bilgi göndermektedir.

Taşıt Tanıma Sistemi Özellikleri Nelerdir?

U-ETDS Terminal Plaka Tanıma Sistemi ve benzer sistemlerde hızlı bir şekilde araç tanıma mümkün olur. Günümüzde taşıt tanıma sistemlerinin kullanılması ile birlikte insanların araçlarının sisteme tanıtılması mümkündür.

Plaka sistemleri insanların üzerine kayıtlı olduğundan dolayı insanların tespitinde de önem taşır. Arabaların ön kısmında bulunan plakaların hızlı bir şekilde okunabilmesi araç güvenliği açısından bir zorunluluk arz eder.

Taşıt tanıma sistemleri sayesinde otogarların hava alanlarının ya da otoparkların daha güvenli hale getirilmesi sağlanır.  Kendilerine ait veri tabanları sayesinde araç kayıt işini daha kolay hale getiren bu sistemler birçok yerde kullanılır. Son zamanlarda ulusal veri tabanı ile bütünleşik olarak çalışan bu sistem ile birlikte araçların nitelikleri ve aranılan araçlar kolay bir şekilde tespit edilir.

Taşıt Tanıma Sistemleri Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Günümüzde sıklıkla kullanılan UETDS Terminal Plaka Tanıma Sistemi gibi sistemler sayesinde bilgisayar ortamında geçen araçların bilgilerine hızlı bir şekilde ulaşmak mümkündür. Bu sistemler bariyer sistemleri ile entegre çalışarak otomatik olarak bariyerin açılmasını sağlar.

Bu uygulamalar kapsamında sms gönderimi hızlı tanıma ya da renkli görüntü gibi birçok seçenek daha nitelikli kullanım imkânı sunar. Gelişmiş terminal plaka tanıma sistemleri hızlı bir geçiş imkânı sağlayarak bekleme sürelerini en aza indirir. Son yıllarda görüntü işleme teknolojilerinde ortaya çıkan gelişmeler ile birlikte insanların beklentilerini karşılayan ve çözüm üreten teknolojiler ağırlık kazanır.

U-ETDS Terminal Plaka Tanıma Sistemi Nerelerde Kullanılır?

Bu sistemler genel olarak hava alanlarında otogarlara ya da araç yoğunluğunun yüksek olduğu yerlerde tercih edilir. Yoğun araç bulunan kısımlarda arabaların hızlı bir şekilde sistem tarafından tanınabilmesi adına ulusal çapta entegrasyon yapabilen ve trafik birimlerinin veri tabanlarından karşılaştırma yapabilen teknolojilere ihtiyaç duyulur.

Bu aşamada birçok yerde kullanılan UETDS Terminal Plaka Tanıma Sistemi araç tanımada beklentileri hızlı bir şekilde karşılar. Aynı zamanda plaka tanıma yapmanın yanında şüpheli araç bildirimi araç takip ve silik yazıların okunması gibi işlevleri de sizlere sunar. Eski araç plakaların okunması her zaman mümkün olmadığından dolayı yapay zekâ ile tahmin yapabilen bu cihazlardan görüntü okumak faydalıdır.

Taşıt Tanıma Sistemleri Nelerdir?

Taşıt tanıma sistemlerinin kullanılması araçların trafikte seyir halinde kimlik tespiti yapabilmesine de imkân tanır. Özellikle girişlerde ve geçişlerde kullanılan bu yöntemler sayesinde insanların güvenliği de sağlanmış olur. Son zamanlarda araba tanıma oldukça önemli hale gelmiştir.

Bu nedenle araç tanıma sistemlerinin her plakayı okuyacak özelliklerde olması gerekir. Aksi halde bekleme süreleri başta olmak üzere araçların plakalarının okunması aşamasında sorunlar ortaya çıkar. Arabaların farklı özelliklerinin plakadan tespit edilmesi de ancak bu şekilde mümkün olur. Son yıllarda taşıt tanıma sistemlerinin ağırlık olarak toplu yaşam alanlarında tercih edildiği görülür.

 

Uetds Plaka Tanıma Sistemi

Uetds Terminal Plaka Tanıma Sistemi

Otogar Plaka Tanıma Sistemi

Uetds Otogar Plaka Tanıma Sistemi

YORUM YAZ