Ateş Ölçer Kamera Sistemi

Ateş Ölçer Kamera Sistemi

Ateş ölçer kamera sistemi; bir nesnenin ya da canlının üzerindeki ısıyı ve de çevresindeki ısı değişikliklerinde ortaya çıkan enerjiyi ölçmeye yarayan cihazlardır. Bu sistem ısıyı, kızıl ötesi mercekler sayesinde ayrıştırır ve belirler.

Ateş Ölçer Kamera Sistemi’nin Faydaları Nelerdir?

Ateş ölçer kamera sistemleri yeni gelişen teknolojiler arasındadır. Bu sistemin toplum ve bireyler için faydaları şunlardır:

1- Salgın hastalıkların yayılmasını önlemek: Bulaşıcı hastalıklarla ilgili hastanın ateşini ölçmede büyük faydası olmaktadır. Özellikle kalabalık insan topluluklarının bulunması gereken mekânlarda (Avm, havaalanı, okul, stadyum, terminal vb) ateşi yüksek kişileri önceden tespit ederek hem kendilerinin tedavi olmalarını sağlayarak hem de toplum için bir risk oluşturmalarını engellemek adına faydası olmaktadır.

2- Hızlı şekilde fazla sayıdaki insanı tarama kolaylığı sağlamak: Kalabalık yerlerde insanların tek tek ateşlerini ölçmek uzun ve meşakkatli bir iştir. Ateş ölçer kamera sistemi sayesinde insanlar yürüyüş anlarında ya da otururken kamera tarafından algılanarak ateş ölçümleri gerçekleşir. Hastalıklı kişileri tespit etmede son derece pratik bir yöntemdir.

3- Temas etmeden ölçüm yapmak: Kişilere temas etmeden ve onları bir araya getirip sıraya sokmadan ateş ölçümü yapmak bu cihaz sayesinde mümkündür. Salgın hastalıklarının yayılımını önlemede bu özellik oldukça önemli bir fayda olmaktadır.

4- Binalarda ısı kaybını tespit etmek: Enerji sektöründe binalardaki izole bölümlerdeki ısı kayıplarını bulmak ve kaçakları tespit amaçlı kullanılmaktadır.

5- Askeri anlamda güvenlik amaçlı kullanım sağlamak: Büyük ve açık alanlarda insan gözünün yetemediği durumlarda kişileri algılayıp tespit etmeye yarayan bir sistemdir. Askeri güvenlik anlamında büyük faydası olmaktadır.

6- Elektrik üretimi yapılan yerlerde arızayı tespit etmek: Elektrik üreten ve yayan tesislerde arızanın tespit edilip uyarı vermesiyle yaşanacak zararları ortadan kaldırmak gibi bir faydası söz konusudur.

Ateş Ölçer Kamera Sistemi Nasıl Çalışmaktadır?

Ateş ölçer kamera sisteminin sağlık sektörü amaçlı kullanımında, cihaz alan taraması yaparak kişileri tespit ettikten sonra kişilerin göz içinden sıcaklık ölçülür. 30 ile 45 derece arasında ölçüme göre ayarlanmış bu cihazlar hassas ölçüm yapmaktadır. 1280 x960 piksel çözünürlüğe sahiptirler.

TechnoPark firması yılların deneyimi ile sizlere bu konuda yardımcı olacaktır. Sitede bulanan whatsapp ve arama yaparak irtibata geçebilir ve bilgi alabilirsiniz. 

 

Technopark Yüz Tanıma Ve Ateş Ölçme Kamera

Technopark Yüz Tanıma Ve Ateş Ölçme Kamera

YORUM YAZ