,

Plaka Tanıma Sistemi Kurulumu

plaka tanıma sistemi kurulumu

Plaka Tanıma Sistemi Kurulumu ve Teknik Destek
Plaka Tanıma Sistemi, çalıntı ve aranan vasıtaların yakalanması için tasarlanmıştır. Özellikle MOBESE projelerinde sarfedilen otoyol plaka tanıma sistemi, otoyol şeritlerine eklenilen kameralarla plaka tariflaması gerçekleştirmektedir.

Şehre giriş yapan ve çıkan vasıta adedi ve yoğunluğunun ölçülebildiği otoyol plaka tarife düzeninde, istenilen tarih ve vakte göre çeşitli ve fotoğraflı rapor eder alınabilir.

FAYDALARI NELERDİR ?

Çalıntı ve aranan vasıtalar/araçlar sorgulanabilir
İstenilen noktalardaki vasıta yoğunluğu ölçülebilir
Trafik planlamaları yapabilir
İstenilen tarih ve vakte göre çeşitli rapor eder, vasıtaların o anki fotoğraflarıyla eş güdümlü görüntülenebilir
Raporları istenilen e-posta adreslerine kendiliğinden gönderilebilir

PLAKA TANIMA SİSTEMİ KURUMU YAPILDIĞI YERLER

Otoparklar
Otoyol kentlerin Giriş ve Çıkış Noktaları
Köprüler ve Gişeler
Sınır Kapıları
Otoyol Kontrol Noktaları
Siteler
Nizamiyeler
Depolar ve Antrepolar
Üniversiteler
Hastaneler
Oteller
Kantarlar
Fabrikalar ve Sanayi Tesisler
Otogar ve Terminaller
Hava Alanları
Okullar
Alışveriş Merkezleri
Kontrollü Araç Geçişinin gereksinim Duyulduğu Yerler

Plaka tanıma sistemleri; emniyet yönünden üretilmiş, son derece süratli, itimat edilir ve faydalı sistemler olmasına rağmen her elektronik sistemde olabilecek aksaklıklar ya da ilgi edilmesi gereken noktaları sahiptir. Bu noktaları ve konuları bu yolla size bildirime çalıştık. Yine de bir plaka okuma sistemi alımı gerçekleştireceğiniz sırada şunlar haricinde firmanızın gerçekleştireceği çeşitli açıklamaları da göz önünde bulundurmakta yarar var. Daha detaylı veri için etkileşime geçiniz.

Plaka tanıma sistemlerinin seçimi yapılırken ilk yapılması edilmesi gereken; “plaka tanımlama sistemleri” ve “plaka tanıması yapabilen kameralar” aynı özellikleri taşımaz. Bu sebepten bu kavramları iyi bilmek, plaka okuma sistemi seçimi için yararlı olacaktır.

Temel olarak bir plaka tanıma düzeneğinin hedefi, plaka tanıma prosedürünü değişik şartlar altında gerçekleştirebilmesidir. Mesela en iyi plaka tarife sistemi, plaka tarife prosedürünü değişik mesafelerden, değişik süratte hareket eden vasıtalardan, değişik aydınlanma civarına ait bölgelerde gerçekleştirebiliyor olması gereklidir. Hem de bu sistemler eş zamanlı çok sayıda plaka tanımlayabilme kapasitesine de sahiptir. Bunlardan değişik olarak, birtakım emniyet kameraları sonradan eklenen program ve donanımlarla “plaka tanıması yapabilen kamera” şekline dönüştürülebilmektedir. Ancak bu tip kameralardan çok büyük performanslar beklenmemelidir.

YORUM YAZ