Otopark Yönlendirme Sistemi

Otopark Yönlendirme Sistemi

Otopark yönlendirme sistemleri, özellikle yoğun kalabalık şehirlerde uygulanan özel bir hizmet modelidir. Bugün Avrupa genelinde uygulan bu sistemler ülkemiz genelinden de hizmete sunuldu. Otopark yönlendirme sistemleri gerek kurumsal firmalara ve gerekse de ticari araçlara büyük kolaylıklar sağlıyor. Özel yönlendirme sensörleri sayesinde, araç kullanıcıları ilgili bölgede yer alan otoparklar hakkında pratik bir şekilde bilgiler alabiliyor. Çünkü otopark yönlendirme sistemi doğrudan otopark durumu hakkında sürücüleri bilgilendiriyor. Bu kapsamda araçlar en uygun otoparka ulaşabiliyor.

Otopark Yönlendirme Sistemleri Çalışma Mantığı

Otopark yönlendirme sistemleri pratik bir çalışma mantığına sahiptir. Bu sistem doğrudan otopark içerisinde yer alan sen sörlerden gelen dalgalar doğrultusunda işlev görüyor. Dolaysıyla araçlar ilgili otopark alanına yaklaştıkça alan durumu hakkında dakikalar öncesinden raporlama yapıyor. Bu uygulama doğrudan kurulan yazılım sal sisteme göre hareket ediyor. Dolaysıyla sistemden en iyi şekilde faydalanılabilmesi açısından öncelikle yazılımsal sistemin kusursuz bir şekilde çalışması gerekiyor.

Otopark yönlendirme sistemleri hızlı ve sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Dolayısıyla garanti kapsamında yer alıyor. Profesyonel otopark sistemleri olması sebebiyle 81 ilimiz üzerinden tercih ediliyor. Sistem merkezinde bulunan sunucu üzerinde yer alan yazılım, doğrudan otopark yönlendirme sistemlerinin düzenli bir şekilde takip edilmesini sağlıyor. Söz konusu yazılımla ilgili otoparkın genel haritası otomatik bir şekilde yüklenir. Bu doğrultuda otopark yönlendirme sistemi alanın boş veya dolu olup olmadığı saptanabiliyor.

Otopark Yönlendirme Sistemlerinin Avantajları

Profesyonel otopark yönlendirme sistemi birçok yönden avantajlar sunuyor. Pratik bir uygulanışa sahip olduğundan, araç sürücülerinin otopark bulmada güçlük çekmesi söz konusu değildir. Bu sistem Türkiye Kalite Standartları üzerinden sunuluyor. Dolayısıyla özenli bir şekilde uygulandığında performansını uzun seneler boyunca sürdürüyor. Otopark yönlendirme uygulamasının en temel avantajlarından biri de araç sürücülerine zaman tasarrufu sağlamasıdır. Bu sistem öncesinde sürücüler otoparkların boş olup olmadığı yönünde, uzun süre kaybı yaşayabiliyordu. Fakat sistemlerin aktif olmasıyla birlikte bu gibi olumsuz durumlar ortadan kalktı.

Otopark Yönlendirme Sistemleri Kullanım Alanları

Kurumsal firmalar tarafından tavsiye edilen otopark yönlendirme sistemleri geniş bir kullanım alanı sunuyor. Özellikle yoğun nüfus yükselmesi meydana geldiği illerde bu sistemlere sıklıkla rastlanılıyor. Bu sistemler ücretli otoparklarda, kamu kurum ve kuruluşlarına bağlı otoparklarda alışveriş merkezleri, otel ve rezidans gibi büyük ticari işletmelerin otoparklarında ve daha birçok farklı sahalar üzerinden tercih ediliyor.

YORUM YAZ