,

Hikvision Termal Kamera Sistemi

Hikvision Termal Kamera Sistemi

Hikvision termal kameralar, her türlü mekanda kullanıma uygun cihazlardır. Başta sıhhat ve güvenlik amaçlı olmak suretiyle sanayi, inşaat, yapınak şeklinde pek oldukça yerde ve sektörde kullanılmaktadır. Hikvision termal kamera sistemi ile toplu yerlerde bulunan yada geçiş bölgelerindeki kişilerin vücut sıcaklıkları ölçülerek salgın hastalık riski tespit edilebilir. Askeri bölgelerde güvenlik amaçlı, fabrikalarda elektrik ve makine arızalarını tespit etme, inşaatlarda ısı kaçaklarını belirleme ve daha pek oldukça sektörde önemi inkar edilemeyecek amaçlarda kullanımı mevcuttur.

 

Hikvision Termal Kameralar Güvenilir Midir?

 

Hikvision, kamera alanında uzun senelerdir hizmet veren ve satışı bulunan dünya genelinde satış ağına haiz bir markadır. Tüm ürünler şeklinde termal kameralar da garantili olarak satılmaktadır. Termal kameralar duyarlı ölçüme haiz cihazlardır. Bu yüzden kullanım esnasında ölçüm sonuçlarında hata payları yok denecek kadar düşüktür. En sıhhatli ve güvenilir verileri sunması açısından Hikvision termal kameralar en oldukça tercih edilen markalar arasındadır.

Hikvision termal kameraları satış yetkisi bulunan bayilerden satın almanız ve garantisini denetim etmeniz önemlidir. Termal kamera seçerken kullanım amacınıza uygun modelde kamera seçimi yapmak gerekmektedir. Ek olarak satış sonrası bayinin servis hizmeti sunup sunmayacağı satın alırken mühim bir kriter olmaktadır.

 

Hikvision Termal Kamera Sistemi Özellikleri Nedir?

 

Yüksek idrak etme özelliğine haiz Hikvision termal kameralar, kişilerin vücut sıcaklıklarını hareket halinde olsalar dahi ölçebilir. Kişilerin göz kenarından ışınlar vasıtasıyla ölçüm alarak sistemde ısı kıymeti tespit edilir ve bir netice oluşturur. Süratli ve kolay uygulamaya haiz Hikvision termal kameraların kullanım özellikleri şunlardır:

1- En süratli netice alınan kamera sistemleridir. 1 saniye sürede ısı ölçümü gerçekleştirilir.

2- Aynı anda pek oldukça kişinin ölçümü yapılır.

3- Alarm sistemiyle operatör anında bilgilendirilir.

4- Gelişmiş dedektör ve algoritmalar vesilesiyle açık havada ve oldukça geniş mekanlarda rahatça kullanılabilir.

5- Kişilere temas etmeden ölçüm gerçekleşmektedir.

6- Yüksek çözünürlüğe haiz ekranı mevcuttur.

7- Karanlıkta aydınlatması yardımıyla kolaylıkla çalışır ve hava şartlarından etkilenmez.

8- Görüntüleri kaydetme özelliği mevcuttur.

9- 32 dilde kullanıcıya hizmet verme özelliğine haizdir. (Türkçe dahildir)

YORUM YAZ