,

Haikon Termal Kamera

Haikon Termal Kamera

Termal kameralar yıllardır işlevselliği ve kullanım faydaları nedeniyle yüksek talep gören cihazlar olmuştur. Son zamanlarda SARS, domuz gribi, Corona gibi virüs yoluyla bulaşan ve tüm dünyaya yayılarak salgın hastalık halini alan ve ne yazık ki çok fazla sayıda can kaybına neden olan hastalıkları tespit etmede kullanılmaktadır. Bu hastalıkların ilk ve en temel belirtisi yüksek ateştir. Termal kameralar sayesinde ateşi normal derecelerden yüksek olan kişiler belirlenebilmekte ve ayrıştırılabilmektedir. Toplum ve dünya sağlığı açısından oldukça önemli olan bu tespit sayesinde kişiler hastalığı başkalarına bulaştırmadan belirlenebilmekte ve hastalığın yayılması önlenmektedir.

 

Haikon Termal Kamera Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

 

Haikon, kamera alanında sayısız çeşide sahip dünyaca ünlü bir markadır. Haikon kamera çeşitlerinin son zamanlarda en çok tercih edilen modeli termal kameralardır. Bu kameralar işlev olarak pek çok sektöre faydalı olmaktadır. Sağlık sektöründe ise çok büyük önem taşımakta ve bulaşıcı hastalıkların ön tespiti olan ateş ölçme ve hastalığın yayılımını önlemede önemli katkısı olmaktadır. Haikon termal kameraların başlıca faydaları şunlardır:

1- Sağlık sektöründe kişilerin vücut sıcaklığını ölçmede fayda sağlar.

2- Temas etmeden ölçüm sağladığı için steril cihazlardır ve bulaşıcı hastalıklar açısından avantajlıdır.

3- Kalabalık mekânlarda (avm, hastane, otogar, otoyol, caddeler, havaalanı, pazar yerleri vb) çok sayıda kişinin aynı anda hızlı bir şekilde ateş ölçümünü gerçekleştirir. Ölçüm işlemi 2 saniye sürdüğü için oldukça hızlı bir yöntemdir.

4- İstenilen her yerde kullanımı mümkündür. Sabitlenebilir veya elle tutularak ölçüm yapılabilir.

5- Elektriksiz yerlerde kullanım mümkündür. Gece karanlığında da çalışabilir. 24 saat kesintisiz kullanımı mevcuttur.

6- Hiç bir hava koşulundan etkilenmeden çalışır.

7- Hata payı yok denecek kadar azdır. Hassas ölçüm yapmaktadır.

 

Haikon Termal Kamera Fiyatları Uygun Mudur?

 

Haikon termal kamera, kullanım özelliğine göre farklı çeşitlerde bulunmaktadır. Haikon markası uzun yıllardır güven ve garanti veren, müşteri şikâyeti yaşanmayan cihazlar üretmektedir. Bu nedenle kaliteyi en uygun fiyatlarla müşteriye sunmayı ilke olarak benimsemiştir. E-ticaret siteleri ve Haikon satış bayilikleri aracılığıyla bu ürünlere ulaşmak mümkündür. Kurulum, yedek parça ve servis hizmetleri açısından da müşteriye destek sunan bir marka olan Haikon, müşteri memnuniyetini yüksek düzeyde sağlamaktadır.

YORUM YAZ