,

Dahua Termal Kamera

Dahua Termal Kamera

 

Termal kameralar,  çok çeşitli sektörlerde kullanımı olan ve nesnelerin, kişilerin ısısını ölçme görevine sahip cihazlardır. Her nesne veya kişiden insan gözünün göremediği kızılötesi termal ısı yayılmaktadır. Dahua Termal Kamera bu ısıyı algılayarak derecesini belirler, ayrıntılı veri sunan ekranlarda renk ve şekillerle göstererek görevini tamamlamış olur. Askeri amaçlı kullanımı güvenliğin sağlanması ve geniş arazilerde kişilerin tespit edilmesinde faydalıdır. Endüstriyel anlamda fabrikalarda üretim kayıplarının önüne geçmede, elektrik ve ısı kaçaklarını belirlemede faydası olmaktadır. Sağlık alanında ise, hayvan ya da insanların ateşlerini ölçeme, vücut sıcaklıklarını belirlemede faydası olmaktadır.

Dahua Termal Kamera Sağlık Sektöründe Nasıl Kullanılır?

 

Dahua termal kameraların sağlık sektöründeki kullanımı son zamanlarda yayılım gösteren Covid-19 hastalığının artmasıyla yaygınlaşmıştır. Dahua termal kameralar bu hastalığın tespitinde, insanların kalabalık olarak bulundukları alanlarda (avm, havaalanı, otogar, bina, resmi kurum girişleri, fabrika, hastane vb) görüş alanı içerisindeki kişileri tek tek algılayarak vücut sıcaklıklarını ölçmektedir. Bu ölçüm kişilerin göz iç köşesinden ölçülen sıcaklık verisiyle oluşturulmaktadır. Bu sayede yüksek ateşli kişiler tespit edilerek hasta kişilerin belirlenmesi kolaylaşmaktadır. Hastalığın tespiti ve kişilerin ayrıştırılarak yayılımının önlenmesi gibi önemli bir işleve sahip olan bu cihazlar toplum ve insan sağlığını ilgilendiren hayati bir konuda hizmet vermektedir.

 

Dahua Termal Kameraların Özellikleri Nelerdir?

 

Dahua termal kameralar, güvenilir sonuç alma, kolay kurulum ve işlevsellik açısından son derece pratik ve faydalı cihazlardır. Dahua termal kameralar, istenilen tüm alanlarda önünde bir engel (cam, duvar, paravan vb) olmaması koşuluyla çalışır. Özellikle tek tek kontrolün zor olduğu, kalabalık insan trafiğinin yaşandığı alanlarda kullanımı görülmektedir. Gündüz haricinde gece, ışıksız ortamda da aktif olarak çalışması mümkündür. Yağmur, sis, rüzgar gibi hava koşullarından etkilenmeden çalışır. Birçok canlıyı aynı anda, hızlı bir şekilde temassız olarak ölçme özelliğine sahiptir. Hassas ölçüm özelliğine sahip olması nedeniyle hata payı yok denecek kadar azdır. Belirlenen ısı ölçüsünün üzerinde bir ısıya rastladığında alarm verme özelliğine sahiptir. Yüksek çözünürlük özelliği sayesinde net bir görüntü alınarak kişilerin tespiti kolaylaşmaktadır.

Termal Kamera ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak için bakabilirsiniz…

Technopark Yüz Tanıma Ve Ateş Ölçme Kamera

Technopark Yüz Tanıma Ve Ateş Ölçme Kamera

YORUM YAZ